Muziko terapie - RETERA

ŠTASTNY AŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI   /   SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAN
*    ŠTASTNY AŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI      *     SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAN      *
Přejít na obsah

Muziko terapie

MUZIKO TERAPIE
harmonizace těla, duše a ducha pomocí tónů a hudby
Metoda MUZIKO TERAPIE
Na nejnižších submolekulárních úrovních je hmota tvořena z fundamentálních energetických částic různých frekvencí. A tak je celkem logicky možné energeticky působit na hmotné tělo pomocí různých frekvencí - zvukem, ultrazvukem, světlem různých barev atd. Zřejmě  není náhoda, že je 7 základních hudebních tónů (C, D, E, F, G, A, H), 7 barev duhy (červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, indigová a fialová) a 7 základních čaker na lidském těle. MUZIKOTERAPIE je metoda založená na harmonizaci těla a duše pomocí harmonických  léčivých tónů, melodií a hudby.
Postup MUZIKO TERAPIE
Muzikoterapie může mít mnoho podob. K harmonizaci člověka je možno používat nejen jednotlivé zvuky, ale i různé rytmy, harmonie, melodie.
Nástroje. Je možné používat nejrůznější typy nástrojů od tibetských misek, gongů, bubnů, didgeridoo, píšťal, strunných nástrojů, dešťových sloupů až po rezonanční lehátka.
MANTRY
Každý zvuk má svoji vibraci a mantry jsou vědomým nástrojem, jak tyto vibrace vědomě využít. Byly součástí většiny náboženství a kultur. Pro nás nejznámější mantrou může být například modlitba “Otče náš”. Pro jejich účinnost ovšem nestačí mantru přeříkat jednou, je nutné ji opakovat. Takovému opakování se říká džapa. Obvyklý počet opakování je 108x popřípadě násobek tohoto čísla, jelikož právě číslo 108 je v józe posvátné. Manter existuje nespočet, vždy se jedná o seskupení slabik či slov, které mají všechny pozitivní účinek, proto lze používat jakoukoliv mantru, která s námi nějakým způsobem rezonuje.
Created by Ing. Jaroslav Krajíček - www.jakr.cz
RETERA
Život může přinášet bolesti a masáže mohou přínášet úlevu.
Léčivá moc doteku odstraňuje stres, aktivuje imunitu a navrací zdraví.
Návrat na obsah