Jedlá soda - RETERA

ŠTASTNY AŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI   /   SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAN
*    ŠTASTNY AŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI      *     SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAN      *
Přejít na obsah

Jedlá soda

NA ZDRAVÍ
SODA
    Jedlá soda, potravinářská soda neboli hydrogenuhličitan sodný má chemický vzorec NaHCO3 (kationt Sodíku a aniont hydrouhličitanu). Zásadním způsobem pomáhá při udržování acidobazické rovnováhy neutralizací kyselin. Hodnota pH krve má být konstantně udržována na hodnotě 7,4. Snižováním této hodnoty dochází k acidóze (překyselení) a při poklesu pod hodnotu cca 6,8 nastává smrt. Příčinou acidózy jsou různé jedovaté látky v potravě, vodě, ve vzduchu a v lécích, narušení pitného režimu, ale i stres psychické jedy (strach, zlost, vulgarita...) a dále např. požívání návykových látek - kouření, alkohol a jiné drogy a v neposlední řadě i nedostatek zdravého pohybu především v přírodě.

   Příjem jedlé sody odstraňuje acidózu posouváním acidobazické rovnováhy na zásaditou stranu. Odváděním aniontů H2CO3 přes játra dochází ke zmenšování otoků a normalizaci krevního tlaku. Dochází k obnovování biochemických a energetických procesů a lepšímu vstřebávání kyslíku což pomáhá k ozdravení buněk i celého organizmu.
   
    Užívání SODY při zdravotních problémech:

   Např: lze pít 1/2 čajové lžičky ve sklenici horké vody. Po týdnu můžete zkusit celou čajovou lžičku. Soda by se měl pít vždy na lačno 20-30 minut před jídlem, ráno i večer. Při zdravotních problémech z překyselení, ateroskleróze, osteochondróze, při užívání léků ...., lze užívat 3 sklenice teplé vody se sodou denně. Nezapomínat vypít také nejméně 2 litry čisté vody denně. (podle profesora I. P. Něumyvakina)
   Při vyrážkách a ekzémech lze potírat postižená místa pastou z jedlé sody a vody namíchanou v poměru 3:1. Nechat zaschnout a působit zásadité prostředí.
   Sodu rozpouštějte v cca 70° - 80°C teplé vodě, ne v chladné!

    Užitečnost SODY pro organizmus:

- při diabetu se zlepšuje látková výměna a díky aktivaci erytrocytů se zlepšuje funkce buněk
- soda neutralizuje různé jedy, metanol, etanol, rtuť, soli těžkých kovů ...
- díky alkalizaci dochází k odvodu odpadů z kloubů a kamenů z jater a ledvin
- pomáhá i při odvykání kouření a požívání alkoholu (doporučují se výplachy úst vodou se sodou společně s 0,2-0,3% roztokem peroxidu vodíku)


    KLOKTÁNÍ sodného roztoku při angíně
při angíně, chronickém zánětu mandlí, laryngtidě ... můžete sodu kloktat. Ve sklenici 80°C horké vody rozpustit 1/2 lžičky sody, 1 lžičku soli a 3-5 kapek 5% roztoku jodu nebo 10-15 kapek 3% peroxidu vodíku. Kloktat 3-4x denně do uzdravení.

   PROPLACHOVÁNÍ nosu sodným roztokem
Ve sklenici nebo nasální konvičce rozpustit v teplé vodě  1/2 až 1 lžičku sody a 10-15 kapek 3% peroxidu vodíku.
Proplachovat nasávaním vody střídavě nosními dírkami nebo nasální konvičkou, lehce vyfukovat bez ucpávání.

   PROPLACHOVÁNÍ ucha sodným roztokem
Podobně lze při zhoršení sluchu proplachovat i vnější zvukovody a při tom masírovat chrupavku u vstupu zvukovodu.

   Sodné KOUPELE
viz záložka DETOXIKACE

VODA
Denní množství čisté vody:
 
    Norma WHO je příjem 30ml vody na 1kg váhy člověka.
    Přesnější metoda:
prvních 10kg 100ml/kg, druhých 10kg, na zbývající hmotnost 15ml/kg ( př. Pro 80kg: 10x0,1 + 10x0,05 + 60x0,015= 2,4l na den).

Příprava strukturované vody:
 
    Večer nalít třeba 3 litrovou sklenici vody, ráno slít do hrnce (nechat spodní 1-2cm-kalu), ohřát na 70°C (vznikají malé bublinky) a poté ochladit. Uděláte dobře, když vodu před požitím několikrát přelijete z jedné sklenice do druhé.
Created by Ing. Jaroslav Krajíček - www.jakr.cz
RETERA
Život může přinášet bolesti a masáže mohou přínášet úlevu.
Léčivá moc doteku odstraňuje stres, aktivuje imunitu a navrací zdraví.
Návrat na obsah